Національний тиждень безбар'єрності
З 25 по 31 травня 2026 року в Україні проходив Національний тиждень безбар’єрності – ініціатива, спрямована на привернення уваги суспільства до створення доступного середовища, рівних можливостей для всіх громадян, розвитку культури поваги, гідності та людиноцентричності.
Проведення Тижня узгоджується з реалізацією Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України.
Безбар’єрність – це не лише про архітектурну доступність. Це також про можливість людини безперешкодно отримувати послуги, користуватися інформацією, навчатися, працювати, професійно розвиватися та брати участь у суспільному житті нарівні з іншими. У центрі цього підходу- людина, її гідність, потреби та право на повноцінну участь у житті громади й держави.
Відбулося засідання Ради безбар’єрності, на якому було розглянуто питання безбар’єрності, зокрема коректної комунікації та інклюзивного спілкування.
Під час засідання також обговорено заходи в межах Національного тижня безбар’єрності та інші поточні питання.
За результатами засідання напрацьовано пропозиції щодо впровадження та дотримання принципів безбар’єрності, а також розвитку інклюзивного середовища.
