4 квітня - Міжнародний день просвіти з мінної безпеки!

  • 28

Фото без опису

Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв'язану російською федерацією війну у країні заміновано значні частини територій. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися, тощо.

Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка. Вибухонебезпечні предмети можна виявити і на територіях, не яких не велися бойові дії. Це можуть бути міни часів Другої світової війни, а також залишки ракет і безпілотників, якими росія обстрілює українців.

Нагадуємо порядок дій, при виявленні предметів, які схожі на вибухонебезпечні:

 не чіпайте, не рухайте знахідку;

 зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

 відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

 відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

 припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

 організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

 про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно терміново повідомити до служби порятунку за номером 101.

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Нагадаємо, цей день було запроваджено ООН резолюцією від 8 грудня 2005 року з метою привернення уваги до питань мінної небезпеки, перешкоджання використання державами світу мін та покращення знань людства про вибухові пристрої.