УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАБОРОНИ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ ТА ЇЇ ЗАЛИШКІВ НА ТЕРИТОРІЇ РАВА-РУСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

  • 80

Підпал сухої трави - це не гра. це злочин.

 

У зв’язку з погіршенням якості повітря  через підвищений вміст шкідливих для здоровʼя речовин внаслідок випалювання сухої природної рослинності , згорання побутових виробів з пластику, спалювання неякісного палива в паливовикористовуючому обладнанні , яке не відповідає нормам ДСТУ,ТУ, сертифікатам якостей відповідності та нормам природоохоронного законодавства України  звертаємося до населення територіальної громади з проханням щодо недопущення пожеж та дотримання необхідних правил поведінки під час перебування у лісових масивах, природних екосистемах , на присадибних ділянках.

Як свідчить аналіз, більшість пожеж виникає в тих місцях, де знаходяться стихійні сміттєзвалища та поблизу автошляхів.. В основному, причинами даних пожеж є те, що місцеве населення навмисно випалює суху траву, навіть не контролюючи процес горіння. Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.


ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг,  забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

Альтернативою бездумному спалюванню соломи та післяжнивних решток може стати застосування їх в якості органічних добрив або виробництво солом’яних пелетів і спалювання їх для одержання теплової енергії, що може бути використана для потреб господарства, а також використання біодеструкторів стерні, які прискорюють утворення гумусу та покращують якість ґрунтів.

За самовільне випалювання рослинності та її залишків передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»:

ч. 1. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти (3060-6120грн.)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот   шістдесяти (15300-21420грн.)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ч. 2. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни, застерігаємо вас від необдуманих дій!


Якщо Ви помітили загорання на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».


Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже Вас від трагічних наслідків.