Сигналізаційне повідомлення! Почалося відновлення вегетації озимих культур і разом з тим активізувалися ранньовесняні шкідники озимого ріпаку

  • 34

Шкідник

 

Почалося відновлення вегетації озимих культур і разом з тим активізувалися ранньовесняні шкідники озимого ріпаку. Після зимового періоду розпочалося заселення площ озимого ріпаку жуками стеблового і насіннєвого прихованохоботників, ріпакового квіткоїда. При перевищенні ЕПШ  2-4 жуки на 25 рослин для прихованохоботників і 3-4 жуки на одну рослину для ріпакового квіткоїда, приблизно за 14 днів до цвітіння необхідно проводити захист посівів.

Для захисту від цих шкідників рекомендується застосування дозволених препаратів: Біскайя 240 OD, о.д. 0,25 л/га; Вантекс, мк.с. 0,04-0,06 л/га; Децис Профі 25 WG, в.г. 0,07 л/га; Карате Зеон 050 CS, к.с. 0,15 л/га; Моспілан, р.п. 0,12 кг/га або аналогів. Незадовго почнуть розвиватися хвороби ріпаку – альтернаріоз, пероноспороз, фомоз, борошниста роса. Для контролю за цими хворобами у комплексі з інсектицидами вносять дозволені фунгіциди – Амістар Екстра, КС, 0,75-1,0 л/га, Альтерно, КЕ, 0,5-1,0 л/га, або інші дозволені до використання фунгіциди відповідно до «Переліку  пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Під час роботи з пестицидами необхідно строго дотримуватися правил техніки безпеки.

Нагадуємо!

Особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів, або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, в т.ч. розкладання приманок, а також з торгівлею пестицидами, повинні пройти  навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і отримати свідоцтво та посвідчення про право роботи з пестицидами.