Електронні сервіси ДПС

  • 365

Фото без описуФахівці Червоноградського відділу електронних сервісів наголошують, що провадження інноваційних ІТ дає змогу зберегти дорогоцінний час для бізнесу та здійснити спілкування з податковою службою комфортно.
Для цього на вебпорталі ДПС України забезпечено доступ до безкоштовних електронних сервісів https://tax.gov.ua/diyalnist-/elektronnyi-servisi.
А головне, під час пандемії COVID-19, це просто необхідно, щоб убезпечити себе від небезпечного захворювання.
Відтак, платники податків можуть скористатись низкою електронних сервісів, зокрема:
Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua), через відкриту частину якого платники мають можливість скористатись інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними.
У приватній частині, після ідентифікації особи, доступні такі сервіси:
 Податковий календар;  Стан розрахунків з бюджетом;  Листування з органами ДПС;  Облікові дані;  Пошук інформації в реєстрах ДПС;  Подання заяв/запитів;  Подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді;  Сплата податків (фізичним особам);  Перегляд даних СЕА ПДВ;  Інші електронні сервіси.
Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. 
Зазначена інформація набуває особливої актуальності для громадян, які мають намір отримати податкову знижку за понесені витрати у  минулому році.
Отже, громадянам  необов’язково звертатися до податкової інспекції для отримання довідки про власні доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В такому випадку, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).
Інформація з реєстрів (https://cabinet.tax.gov.ua/registers), зокрема:
Дані про взяття на облік платників;  Реєстр страхувальників;  Дані реєстру платників ПДВ;  Реєстр платників єдиного податку;  Інформація про РРО;  Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового;  Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами.
Крім того, ви можете дізнайся про свого потенційного бізнес-партнера щодо сумлінності сплати податків до бюджету, скориставшись сервісом Дізнайся більше про свого бізнес-партнера за посиланням http://tax.gov.ua/businesspartner.
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (http://zir.tax.gov.ua/) допоможе отримати відповіді на професійні питання в рубриках: «Запитання – відповіді з Бази знань»; «Нормативні та інформаційні документи»; «Останні зміни в законодавстві»; «Письмові консультації» тощо.
Закликаємо буковинців максимально користуватись послугами ДПС дистанційно, усвідомити переваги такого формату спілкування з податковими органами, адже скориставшись онлайн-сервісами вебпорталу ДПС (https://tax.gov.ua) ви маєте можливість отримати всю необхідну інформацію без особистих візитів до центрів обслуговування платників.
Також платники податків мають можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі оn–line, зателефонувавши за номером 0800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку).