Обґрунтування доцільності закупівлі

  • 488

Фото без описуВідповідно до Постанови

 «Про ефективне використання державних коштів»

від 11.10.2016  № 710 зі змінами

 з метою ефективного

 та раціонального використання коштів

 Обґрунтування доцільності закупівлі

Електрична енергія (ДК 021:2015: 09310000-5 - Електрична енергія)

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(переговорна процедура закупівлі ( скорочена))

Обґрунтування процедури закупівлі

Закупівля проводиться згідно ч.2 п.1 ст. 40 ЗУ "Про публічні закупівлі" :Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: 1) якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.Обґрунтування 17 листопада 2021 року тендерним комітетом опубліковано оголошення ID: UA-2021-11-17-012407-a, що оприлюднене на веб – порталі Prozorro, в якому було визначено кінцевий термін подання тендерних пропозицій 03 грудня 2021 12:00. Однак, станом на зазначену дату на участь у закупівлі було подано менше двох пропозицій, тож відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону тендер автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі: подання для участі: у відкритих торгах - менше двох тендерних пропозицій. Враховуючи потребу у здійсненні закупівлі, тендерним комітетом було прийнято рішення повторно провести процедуру відкритих торгів на закупівлю. Відповідно до оголошення UA-2021-12-03-003158-b, що оприлюднене на веб – порталі Prozorro 03 грудня 2021 р. було визначено кінцевий термін подання тендерних пропозицій до 20 грудня 2021. Однак, станом на зазначену дату на участь у закупівлі було подано менше двох пропозицій, тож відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону тендер автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі подання для участі: у відкритих торгах - менше двох тендерних пропозицій тож відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону тендер автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі подання для участі: у відкритих торгах - менше двох тендерних пропозицій. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації». Оскільки, предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, тендерним комітетом було прийнято рішення провести закупівлю ДК 021:2015 - 09310000-5 Електрична енергія (Електрична енергія) за переговорною процедурою з ТОВ «Львівенергозбут».

1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: Рава-Руська міська рада Львівського району Львівської області, Адреса: 80316, Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська , вул. Я. Мудрого,3.ЄДРПОУ : 04056256

2. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): Електрична енергія (ДК 021:2015: 09310000-5 - Електрична енергія)

3. Ідентифікатор закупівлі (Переговорна процедура (скорочена)): ID: UA-2021-12-20-004173-a

4. Очікувана вартість та обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: 1 712 996,50 грн. з ПДВ. Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання (річного та місячного) електричної енергії за календарний рік (бюджетний період) 2021 р.  Замовником здійснено розрахунок очікуваної вартості товарів / послуг методом порівняння ринкових цін відповідно до примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275.

При цьому розрахунок очікуваної вартості проводився згідно з аналізом цін електропостачальників на електричну енергію на дату формування очікуваної вартості предмета закупівлі. До ціни електричної енергії включена вартість електричної енергії, закупованої електропостачальником на оптовому ринку електричної енергії (внутрішньодобовому ринку або ринку електричної енергії на добу наперед), послуги з передачі електричної енергії, націнка електропостачальника та всі визначені законодавством податки та збори.

5. Нормативно-правове регулювання. Закупівля електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (далі — ПРРЕЕ), Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про закупівлі), Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України від 14.03.2018 № 310 (далі — КСР), Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 (далі — Порядок № 375), та іншими нормативно-правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.

Загальні положення. Згідно з пунктом 26 статті 1 Закону електрична енергія — енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу. Статтею 56 Закону визначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.Інформація про електропостачальника повинна міститись у переліку (ліцензійному реєстрі НКРЕКП) суб'єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, який розміщено на офіційному вебсайті НКРЕКП у розділі: Електрична енергія  /  Ліцензування  /  Реєстри ліцензіатів (вид діяльності — постачання електричної енергії).

 6. Обґрунтування обсягів закупівлі та  технічних характеристик товару

Термін постачання — з 01.01.2022 р. (або з дати укладання договору) по 31.12.2022 р.

Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання електричної енергії. За одиницю виміру кількості електричної енергії приймається кіловат-година, яка дорівнює кількості енергії, спожитої пристроями потужністю в один кіловат протягом однієї години. Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єктів замовника, та враховуючи обсяги споживання переднього календарного року, становить 332 000,00 кВт. год на 2022р. Очікуваний обсяг закупівлі товару  Електрична енергія (ДК 021:2015: 09310000-5 - Електрична енергія) визначено згідно Електропостачальник повинен забезпечити поставку електричної енергії на об’єкти замовника, які знаходиться за адресами, які наведено у таблиці 1, та підключений до місцевих розподільчих мереж відповідно до вимог Кодексу розподільчих систем, технічні та якісні характеристики якої повинні відповідати нормам чинного на території України законодавства, державним, міжнародним стандартам та вимогам державної політики України в галузі захисту довкілля.

7. Очікуваний розмір бюджетного призначення на 2022 рік:  1 726 400,00 грн. з ПДВ гривень.

8. Обґрунтування якісних характеристик. Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено, що якість електропостачання — це перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії.

Електропостачальник забезпечує дотримання загальних та гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, у тому числі тих, що передбачені згідно з Порядком № 375, Законом, ПРРЕЕ, КСР, умовами договору про постачання електричної енергії (договору про закупівлю) та іншими нормативно-правовими актами. Згідно зі статтею 18 Закону показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені НКРЕКП. Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI КСР параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення». Стосовно технічних, якісних характеристик предмета закупівлі передбачається необхідність застосування заходів із захисту довкілля, у тому числі під час виконання договору про закупівлю. Електропостачальник зобов’язується дотримуватися передбачених чинним законодавством вимог щодо застосування заходів із захисту довкілля. Електропостачальник зобов'язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах для забезпечення безперервного надання послуг із постачання електричної енергії споживачу (замовнику), що за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачу (замовнику). Електропостачальник зобов'язується забезпечити комерційну якість послуг, які надаються споживачу (замовнику), що передбачає вчасне та повне інформування споживача (замовника) про умови постачання електричної енергії, ціни на електричну енергію та вартість послуг, що надаються, надання роз’яснень положень актів чинного законодавства, якими регулюються відносини між електропостачальником та споживачем (замовником), ведення точних та прозорих розрахунків із споживачем (замовником), а також можливість вирішення спірних питань шляхом досудового врегулювання. Споживач (замовник) має право на отримання компенсації за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником. Постачальник зобов’язується надавати компенсацію споживачу (замовнику) за недотримання показників комерційної якості надання послуг постачальником у порядку, затвердженому Регулятором, та опублікувати на своєму офіційному вебсайті порядок надання компенсацій та їх розміри.

Перелік об’єктів Рава-Руської міської ради, які необхідно забезпечити електропостачанням

Найменування об’єкту

Адреса об’єкта

1.

об’єкт місцевої влади

м.Рава-Руська, вул. Я.Мудрого,3

2.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. 1го Листопада

3.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. 1го Листопада

4.

стадіон

м. Р. РУСЬКА, вул. Грушевського, 58

5.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. 1го Листопада

6.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. Наливайка

7.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. Львівська

8.

Вуличне освітлення

м. Р. РУСЬКА, вул. Львівська

9.

Вуличне освітлення

м. Рава-Руська, вул. ЛИПНИК

10.

Вуличне освітлення

м. Рава-Руська, вул. 1-ГО ГРУДНЯ

11.

Сервісна зона

м. Р. РУСЬКА, вул. Автодорога Рава-Руська-Львів 66+700

12.

капличка

м. Р. РУСЬКА, вул. Грушевського

13.

зубопротензний кабінет

м. Р. РУСЬКА, вул. Я.Мудрого,3

14.

об’єкт місцевої влади

с.Липник, вул. Білути, 9

15.

контора

с. ПОТЕЛИЧ, вул. ЦЕНТРАЛЬНА, 118 Г

16.

Вуличне освітлення

с.Потелич, урочище «За магазином»

17.

Вуличне освітлення

с. ПОТЕЛИЧ, вул. ЦЕНТРАЛЬНА

18.

Вуличне освітлення

с. Зелена Гута, вул. Зелена

19.

Вуличне освітлення

с. КЛЕБАНИ, вул. Шевченка

20.

Cільська рада

с Девятир вул.Центральна,31

21.

Адмін приміщення

с Волиця вул.Шкільна,30

22

Сільська рада

с Нова Кам янка вул.Лесі Українки,2

23

Вуличне освітлення

с Нова Кам янка вулю.Лесі Українки,2

24

Вуличне освітлення

с Березина вул.Березина

25

Вуличне освітлення

с Нова Кам янка вул.Буди,2а

26

Сільська рада

с Забір я вул.Центральна,59

27

Вуличне освітлення

с Забір я вул.Центральна,54

28

Вуличне освітлення

с Синьковичі вул.Колгоспна,19а

29

Сільська рада

с Річки вул.Шевченка,16

30

Вуличне освітлення

с Рата

31

Вуличне освітлення

с Шабельня

32

Вуличне освітлення

с Шабельня

33

Вуличне освітлення

с Річки вул.Шевченка,16

34

Вуличне освітлення

с Річки

35

Вуличне освітлення

с Річки

36

Вуличне освітлення

с Гійче вул.Шкільна, Шевченка.

37

Вуличне освітлення

с Гійче

38

Вуличне освітлення

с Гійче урочище Черничне

39

Сільська рада

с Гійче вул.Шкільна,2

40

Вуличне освітлення, вул.Академіка Возняка-Шкільна

с Волиця

41

ТП-416

м. Рава-Руська, вул. Є Коновальця, 52а

42

Вуличне освітлення

с. Річки,вул. Нова 

43

Вуличне освітлення

с. Девятир