Жовківська ДПІ інформує: Внутрішньо переміщені особи мають право на податкову знижку за орендну житла

  • 173

Фото без описуЖовківська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує, що фізична особа – платник податку, яка має статус внутрішньо переміщеної особи має право на податкову знижку на суми коштів, фактично сплачених нею протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).

Для цього необхідно подати до податкових органів: 
-  декларацію про майновий стан і доходи; 
-  копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; 
-  копію договору оренди житла; 
-  платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати; 
-  заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства. 

Звертаємо увагу, копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку. 

Умови для отримання податкової знижки, відповідно до яких такі особи та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення: 
-  не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України; 
-  не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання. 

Розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року – 180 000 гривень.