28 липня Україна та Рава-Руська громада вперше будуть відзначати День Української Державності

  • 771

Фото без описуДень Української Державності — нове свято нашої держави. Його було встановлено 24 серпня 2021 року відповідно до Указу Президента України, а 31 травня цього року Верховна Рада України ухвалила його. День Української Державності запроваджений на утвердження  понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке коріннями сягає часів заснування міста Києва, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

З нагоди свята, 28 липня, о 10:30 год на площі Вічевій у Раві-Руській буде проведено низку заходів. Зокрема, освячення та підняття Державного прапора України, покладання квітів до пам’ятних знаків, виступ місцевих виконавців та колективів. Запрошуємо  приходити у вишиванках!