День Західного Бугу

  • 276

Фото без описуЩорічно 14 серпня відзначається День Західного Бугу, святкування якого вперше започатковано у 2019 році.

Поблизу с.Верхобуж Золочівського району Львівської області бере свій початок одна з найкрасивіших  річок України- Західний Буг. Цікавим  фактом є те, що на відміну від  інших річок,Західний Буг починається  не  маленьким потічком з джерельця, а досить  повноводним  потоком з  колодязя. У минулому  відразу  при  витоку  річки  працював водний млин, а це означає, що  води було досить, щоб крутити  тяжкі  млинові  жорна. 

Західний Буг – транскордонна річка. Вона є природним кордоном між Україною, Польщею та Білоруссю. У басейні Західного Бугу розташовані унікальні Шацькі озера. 

Кожен житель нашого району також має відношення до цієї прекрасної річки, тому що всі річки, що протікають по нашій території впадають у Західний Буг.

День Західного Бугу об’єднує ідейних захисників річки. Такі екологічні заходи покликані підвищувати екологічну свідомість громадськості, виховувати розуміння про свою персональну відповідальність за чистоту водойм. Для цього закликаємо не викидати сміття у річку та не залишати вздовж берега, ощадливо використовувати воду та не використовувати фосфатні миючі засоби. Всі ми хочемо бачити нашу річку мальовничою та чистою, а для цього  необхідно оберігати її від забруднення і засмічення, охороняти та дбати про чистоту річки.

Західний Буг – річка, яка об’єднує народи України, Польщі та Білорусії. Саме тому ми маємо спільними зусиллями як влади, так і громадськості всіх країн зберегти Західний Буг для майбутніх поколінь.
Тільки в плідній співпраці можливе досягнення доброго стану вод та збереження первозданної унікальної природи для майбутніх поколінь!