Пам’ятка дотримання заходів пожежної безпеки на відкритих територіях Рава-Руської міської територіальної громади

  • 152

Фото без описуВсі ми знаємо, що чим спекотніше — тим більше ризик виникнення пожеж в природних екосистемах. Наразі, на території нашої області температурні показники сягають + 32° і встановлено надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки.

У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду, міська рада звертається до населення тероторіальної громади з проханням щодо недопущення випалювання сухої природної рослинності та дотримання необхідних правил поведінки під час перебування у лісових масивах, природних екосистемах тощо.

За перше півріччя 2022 року на відкритих територіях та у природних екосистемах Рава-Руської міської теритріальної громади виникло 39 пожеж.

Основними причинами пожеж у природних екосистемах залишається необережне поводження з вогнем населення та випалювання залишків рослинності і сміття. Об’єктивними причинами, що спричинили таку ситуацію, стали не тільки аномальний температурний режим, але і невиконання заходів запобігання виникненню пожеж.

Як свідчить аналіз, більшість пожеж виникає в тих місцях, де знаходяться стихійні сміттєзвалища та поблизу автошляхів.. В основному, причинами даних пожеж є те, що місцеве населення навмисно випалює суху траву, навіть не контролюючи процес горіння. Недотримання правил пожежної безпеки (випалювання сухостою, необережне поводження з вогнем, непогашений сірник, недопалок) може стати причиною масштабних пожеж.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг, що забруднює повітря на величезних просторах, а також може призвести до пожеж у лісах, на присадибних ділянках, при цьому виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, значного задимлення автошляхів, що завдає великої шкоди природному середовищу та життю і здоров’ю людини.

Альтернативою бездумному спалюванню соломи та післяжнивних решток може стати застосування їх в якості органічних добрив або виробництво солом’яних пелетів і спалювання їх для одержання теплової енергії, що може бути використана для потреб господарства, а також використання біодеструкторів стерні, які прискорюють утворення гумусу та покращують якість ґрунтів.

За самовільне випалювання рослинності та її залишків передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»:
ч. 1. Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ч. 2. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Шановні громадяни, застерігаємо вас від необдуманих дій!

Якщо Ви помітили загорання на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже Вас від трагічних наслідків.