Жовківська ДПІ нагадує, що подати декларацію та копії документів для отримання податкової знижки за 2022 рік необхідно до кінця поточного року

  • 54

Фото без описуЖовківська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу право на податкову знижку мають громадяни України, які отримують дохід у вигляді заробітної плати та сплачують податок на доходи фізичних осіб. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області. 

Платник податку, який має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, має скористатися ним до кінця наступного року. На наступні податкові роки таке право не переноситься.  

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів або послуг у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року.  

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). 

Тобто, особа, яка має намір скористатися правом на податкову знижку додає до декларації про майновий стан і доходи: копію договору про надання послуг та відповідні платіжні і розрахункові документи.  

Звертаємо увагу, що копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого нормами Податкового кодексу.