Варіанти отримання дублікатів втрачених документів

  • 119

Фото без описуМіністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством юстиції України розроблено інфографіку щодо порядку відновлення знищених або втрачених документів на право власності пошкодженого/зруйнованого житла.

Як отримати дублікат втраченого документа?

Варіант 1

Якщо право власності на нерухоме майно оформлене до 2003 року, то для отримання дубліката документа, що встановлює право, потрібно звернутися до нотаріуса, який видавав цей документ, нотаріального архіву, посадової особи органу місцевого самоврядування або ЦНАП.

Варіант 2

Якщо право власності на нерухоме майно оформлене після 2003 року, то інформацію про право власності людина може отримати із Державного реєстру прав на нерухоме майно самостійно через нотаріуса чи ЦНАП.

Варіант 3

У випадку, якщо заявник не оформив право власності на нерухоме майно або немає можливості отримати дублікати документів, що встановлюють право, необхідно звернутися до суду для встановлення права власності на нерухоме майно.

У разі виникнення проблем з відновленням документів необхідно звернутись на гарячу лінію безоплатної правової допомоги за тел. 0 800 213 103.