Церква Святого Духа у Потеличі під посиленим захистом ЮНЕСКО!

  • 49

До переліку 20 об'єктів України, які внесло ЮНЕСКО до Міжнародного списку культурних цінностей, що перебувають під посиленим захистом, увійшла відома церква Святого Духа, яка розташована на території нашої територіальної громади у селі Потелич. 

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України. 

До списку в категорії Дерев'яні церкви Карпатського регіону потрапили: Жовківська церква Пресвятої Трійці; Матківська церква Введення у храм Пресвятої Богородиці; Потелицька церква Святого Духа. 

Коротка історична довідка:

Церква Зіслання Святого Духа у с. Потелич була споруджена потелицькими гончарями у 1502 р. і вважається однією з найдавніших і найгарніших дерев'яних церков в Україні. Ця сакральна будівля розташована на пагорбі, над двома ставками. Її звели за кошти місцевого гончарського цеху на місці церкви Бориса і Гліба, яка була знищена під час набігів татарською ордою.

Дерев'яна церква Зіслання Святого Духа – тризрубна, двоверха будівля, складається з нефа, бабинця і п'ятигранного вівтаря, причому неф накрито наметовим ґонтовим дахом. До складу цього архітектурного комплексу, який не має жодного цвяха, ще входить вежа-дзвіниця, яка була споруджена разом з храмом у 1502 р. і відреставрована у 1736 р. Дерев'яна, квадратна у плані двох'ярусна дзвіниця підтримує домінантну роль храму у загальній композиції його ансамблю. Згідно з народними переказами, у 1648 р. до цієї святині на Літургію навідався гетьман  Богдан Хмельницький.

Церква Зіслання Святого Духа у с. Потеличі Жовківського району Львівської області відзначається своєю особливістю, упродовж віків добре збереглася, вважається видатною пам'яткою архітектури галицької школи, відноситься до найвизначніших мистецьких пам'яток України і належить до світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Інші новини

Всі новини