Нагадування щодо подання електронних декларацій

  • 236

Фото без опису

 

10 жовтня 2023 року Президент України підписав Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12 жовтня 2023 року.

 

Законом №3384 відновлюється електронне декларування під час воєнного стану та дія антикорупційних механізмів. До набрання чинності цим Законом державні службовці та прирівняні особи не були зобов'язані декларувати свої статки під час дії військового стану, втім могли зробити це добровільно. Тепер визначено обов'язок суб'єктів декларування, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подати відповідні декларації.  Щорічні декларації за 2021-2022 роки необхідно подати до 31 січня 2024 року, а за 2023 рік - уже у звичний для всіх декларантів строк - до 31 березня 2024 року включно.

 

Крім того, ті особи, які під час дії воєнного стану до набрання чинності Законом №3384 вже подали декларації за 2021-2022 роки, мають право подати виправлені декларації за ці періоди. Для цього протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом їм необхідно буде письмово в довільній формі звернутися до НАЗК з проханням забезпечити можливість подати виправлену декларацію. Після чого зазначені суб'єкти декларування зможуть один раз упродовж 30 календарних днів (з дня відкриття доступу) подати виправлені декларації за ці періоди. Про надання такої можливості декларантам буде повідомлено в їх персональні електронні кабінети у Реєстрі декларацій, без направлення офіційного листа.

 

З відновленням декларування запускаються і механізми фінансового контролю. Подані декларації пройдуть логічний та арифметичний контроль для визначення показника рейтингу ризику. Декларації з найвищим показником рейтингу ризику будуть відібрані для проведення повної перевірки.

Закон №3384 також розширив коло суб'єктів, які зобов'язані декларувати свій матеріальний стан, тепер воно включає посадових осіб юридичної особи публічного права (ч.1 статті 1 Закону №1700).

 

Більше інформації можна дізнатися за посиланням: https://ips.ligazakon.net/document/t233384?an=142

Інші декларування

Всі декларування