Брак персоналу: як розв’язати проблему?
На Львівщині, як і багатьох інших регіонах країни, гостро бракує працівників різних професій, особливо робітників з інструментом. За даними статистики, у середньому на одного безробітного в області припадає дві-три вакансії. Лише для водіїв автотранспортних засобів у базі обласної служби зайнятості налічується майже 500 пропозицій роботи із заробітною платою, що коливається від мінімальної до 40 тис. грн. Хоча інколи працедавці готові платити кермувальникам автівок, особливо далекобійникам, навіть 60 тис. грн. Не вистачає також швачок, слюсарів різного профілю, будівельників, електрогазозварників, електромонтерів та ін.
«Розв’язати проблему нестачі персоналу можна шляхом професійного навчання, якщо до вишколу залучити представниць прекрасної статі, – каже директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – За виконання робіт, які ще донедавна вважалася суто чоловічими, тепер усе частіше беруться жінки. Причина проста: через нестачу персоналу за таку роботу добре платять. У Львівському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості жінки, приміром, почали опановувати фах машиніста-тракториста сільськогосподарського виробництва. На базі цієї освітньої установи жінки також можуть здобути такі професії як електрогазозварник, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування. Для безробітних, учасників або учасниць бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання у ЦПТО безоплатне».
У Львові чимало жінок водять легкові автомобілі. Щоби добре заробляти, їм достатньо підвищити кваліфікацію та отримати допуск до керування вантажними автівками, трамваями, тролейбусами або автобусами. Для цього можна скористатися програмою видачі ваучерів на навчання. Право на нього мають особи віком «45+» зі стажем понад 15 років, а також звільнені з військової служби, люди з інвалідністю, вимушені переселенці, учасники/учасниці бойових дій за умови, що вони не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Вартість ваучера – 30280 грн. Особа, котра його отримає, може самостійно обрати курси, освітню установу та форму навчання.
Вишкіл за ваучером проводиться як у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (графік формування груп – http://surl.li/ulzur), так і в інших навчальних установах (перелік – http://surl.li/ulyts). Більше про програму видачі ваучерів – на сайті ДЦЗ (http://surl.li/ulznl). Консультації з питань професійного навчання надаються у підрозділах ЛОЦЗ (контакти – http://surl.li/jpvpt).
Львівський обласний центр зайнятості