Звертаємося до усіх мешканців громади: припиніть випалювання сухостою!
Із настанням погожих весняних днів – у Рава-Руській міській територіальній громаді різко зросла кількість підпалів сухої рослинності, гілок, чагарників та полів.
Полум’я швидко поширюються на відкритих територіях, біля лісів, житлових масивів і тим самим становить неабияку небезпеку не лишень для екосистем, але й самих мешканців.
Зважаючи на це – рятувальники щоденно б’ють на сполох та закликають мешканців громади не підпалювати сухостій і не провокувати екологічні катастрофи .
Звертаємося до усіх мешканців громади: припиніть випалювання сухостою!
Загальна кількість підпалених територій уже становить – до 30 гектарів.
Безпосередньо у період з 1 по 13 березня 2025 року рятувальниками 48 ДПРЧ 17 ДПРЧ 10 ДПРЗ ГУ ДСНС у Львівській області , МПК с. Гійче ліквідовано 15 пожеж в екосистемах - підпал сухої трави та чагарників у всіх старостинських округах громади .
Випалювання сухої трави призводить до забруднення атмосферного повітря, зниження родючості ґрунтів, звірі та птахи опиняються під загрозою зникнення.
Підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу: для громадян від – 3 060 грн. до 6 120 грн, для посадових осіб – 15 300 грн до 21 420 грн.
Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає від 1530 до 4590 грн.
Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91800 до 153000 гривень, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Окрім цього, під час війни відповідальність за спалювання сухостою посилили. Так, до переліку злочинів у статті 113 «Диверсія» додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності. Тому за спалювання сухої трави в умовах воєнного стану порушників можуть ув’язнити строком на 15 років або довічно з конфіскацією майна.
Що робити, якщо стали свідком підпалу трави:
– у випадку виявлення підпалу сухої трави чи чагарників телефонуйте «101»;
– викличте на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;
– сфотографуйте порушення.
І пам’ятайте – суху траву та гілки слід не спалювати, а закопувати. Таким чином не страждатиме довкілля і все живе навколо!