Проєкт термомодернізації Поліклінічного відділення стартував з навчання!

  • 40

Учасники семінару

 

Представники Рава Руської громади узяли участь у інформаційному семінарі «Управління проектами в рамках програми Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (UPBEE).

Навчання – важливий етап у виконанні проєкту. Здійснити грамотно термомодернізацію громадської будівлі – задача непроста. Потрібно знати, як розпізнати недобросовісного виконувача робіт до укладання контракту, кого краще залучати до авторського нагляду та розробки проєкту. А ще - за якими стандартами треба проводити утеплення. Пінопласт, наприклад, міжнародним вимогам не відповідає, і якщо таке утеплення проводилося, то його доведеться спочатку зняти, а потім усе зробити по-новому. Якщо раніше ставились однокамерні металопластикові вікна, то їх доведеться демонтувати і ставити і нові рами, і нові склопакети. Та ще й врахувати, що робити це треба у рівень із зовнішньою стіною з виходом утеплення на стіну.

Так само треба зрозуміти, що виконання проєкту - це довгий шлях, через складність процедур узгодження та особливості бюджетних та звітних циклів в Україні та міжнародних фінансових організаціях, від старту роботи над проєктом до початку власне робіт на об’єкті може пройти багато місяців. Але це правильний і вірний шлях, і дорогу здолає той, хто послідовно нею йде. 

Тож не дивно, що програма дводенного семінару була насиченою. Учасники семінару дізнались як здійснюється управління проєктами, з яких етапів складається проєктний цикл, політику ЄІБ та традиції його роботи в Україні, як проводити закупівлі робіт, послуг, матеріалів відповідно до вимог законодавства України та правил ЄІБ, як скласти план залучення зацікавлених сторін, чому ЄІБ вимагає проведення оцінки соціального впливу та впливу на довкілля і як це правильно організувати, про закупівлі та антикорупційні заходи, як вести комунікацію та інформування громадськості, про досвід впровадження проєкту ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти».

Одне з важливих надбань семінару – можливість для учасників познайомитись між собою, що допоможе переймати досвід один одного та швидко опановувати кращі практики колег.

Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» реалізується Міністерством розвитку громад та територій України, фінансується Європейським Інвестиційним Банком за підтримки Європейського Союзу через NIP та E5P, а також експертної і технічної підтримки Угоди мерів-Схід, ПРООН та NTU. Висновки та матеріали, представлені в рамках проєкту, є позицією авторів і можуть не відображати офіційну позицію донорів.

 

Семінар

Семінар