УВАГА! Паросткова муха!
Паросткова муха - поліфаг, шкідник, який часто зустрічається в умовах холодної, вологої погоди. Муха завдовжки 3-6 мм, жовтувато –сіра. Яйце біле, видовжене. Личинка останнього віку завдовжки до 7 мм, блідо - білого кольору, м’ясиста. Пупарій завдовжки 4 -5 мм, жовто-бурий, заокруглиний. Зимують пупарії у ґрунті на глибині 7 -10см.
Мухи з’являються на початку травня. Яйця відкладають під вологі грудочки ґрунту. Одна самка відкладає приблизно 60 яєць, з яких згодом утворюється така ж кількість ненажерливих личинок. Личинки в пошуках їжі можуть проповзти в ґрунті на значну відстань, живлячись рослинними рештками. Також вони харчуються коренями, пагонами, насінинами та листками, швидко знищуючи насадження. У сходів огірків личинки занурюються в підсімядольне коліно і проникають всередину стебла, що призводить до загибелі рослин. У насіння квасолі, бобів, сої вони вгризаються біля місця виходу паростка і прогризають ходи у сім’ядолях. Капусті завдає такої шкоди, як і капустяна муха. Протягом року розвивається III покоління. Розвиток личинок триває 30-40 днів. Личинки I та II поколінь заляльковуються на глибині 3 – 7см, а III – до 10 см.
У разі небезпечної чисельності 5 – 8 мух на 10 помахів сачком, проводяться захисні заходи: передпосівне внесення у ґрунт гранульованих інсектицидів та обов’язкове протруювання насіння препаратами інсектицидної дії. Відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні». Під час проведення захисних заходів необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил техніки безпеки і особистої гігієни.