Власникам індивідуальних джерел водопостачання

  • 142

 Фото без описуПитна вода та її якість істотно впливають на всі фізіологічні та біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини, на стан її здоров’я, забруднена питна вода згубно впливає на здоров’я людини.   

Власникам індивідуальних колодязів рекомендується дотримуватись вимог санітарного законодавства, передбачених Державними санітарними нормами і правилами «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ДСанПіН 2.2.4-171-10, при їх облаштуванні та утриманні, а саме: 
-  колодязь не рекомендується облаштовувати в понижених, заболочених місцях та на ділянках, що затоплюються паводковими водами.
-  індивідуальний колодязь слід розміщувати на відстані не менше 20 м, а колодязь громадського користування на відстані не менше 50 м від джерел можливого забруднення (вбиралень, вигрібних ям, мережі каналізації, тваринницьких майданчиків).
- не рідше 1 разу на рік необхідно проводити чистку колодязя від замулювання,  намивання породи з одночасним поточним ремонтом кріплення та проведення дезінфекції.
-  колодязі  загального користування обов'язково мають бути паспортизовані.  

Єдиним способом оцінити якість та безпечність питної води – є проведення лабораторних дослідженнь атестованою лабораторією. В зв’язку  з цим рекомендуємо власникам колодязів  проводити аналізи води щороку.  

Вживання питної води, яка містить понад нормовану кількість нітратів, у окремих випадках може призвести до захворювань. Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, які перебувають на штучному вигодовуванні (коли  суміші готуються на воді з високою концентрацією нітратів). Також чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, та люди, які страждають захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи. Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання, рекомендується: для приготування їжі та питних цілей використовувати чисту від нітратів питну воду, зокрема фасовану, бутильовану столову воду особливо  батькам, які мають немовлят та дітей до 3-х років.